UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

Cevap: UEFA'dan Şike Davası İle İlgili Açıklama Geldi

3. uefa metnindeki "tamamen sorumlu", "ciddi mesele" gibi ifadeler dikkat çekici. özetle tff feci sıkışmış durumda.

4. bundan da önemlisi tff'ye eğer doğru karar çıkmazsa uefa'nın alacağı tavır net biçimde açıklanmıştı. metin bu çerçevede okunmalı.

Açıklamaları direk olarak okuyunca biz karışmayız diye algıladım,ama yorumlara bakıp,birazda düşününce bu açıklama TFF'ye uyarı olarak geliyor.

UEFA diyor ki, karar sizin, ama karari yanlis alirsaniz, bunun derdini size cektirecegiz.

Anlayacagimiz,

yüreksiz karar alinirsa devreye gireriz, yapilacak yapilirsa , karari siz almis olursunuz, altinda da siz kalirsiniz.

UEFA akilli davraniyor, sorumlulugu TFF'ye veriyor.

MAA: Sezon sonu karar verilcek

MAA: Dilil yok

MAA: Kişilere sezon bitmeden kulüplere sezon sonu karar verilcek

MAA: Etik kurulu raporunu bekliyoruz.

etik kurulu raporu gelir fb şike yapmıştır diye..

MAA: Etik kurulunun raporu nihai karar değildir ek klasörler var

MAA: Savunma almadan ciza virimiyiz.

MAA: 58. Madde ben varken değişmez(!) (telegol)

MAA: 58.Maddenin bazı maddelerini bende yanlış buluyorum ayrılması lazım.

Böyle bi federasyon başkanından feneri düşürmesini bekliyoruz..

MAA: 2020 de marsa uydu fırlatıcaz dünyaya geri düşerse kararımızı ozaman veririz.

MAA: Sezon sonu karar verilcek

MAA: Dilil yok

MAA: Kişilere sezon bitmeden kulüplere sezon sonu karar verilcek

MAA: Etik kurulu raporunu bekliyoruz.

etik kurulu raporu gelir fb şike yapmıştır diye..

MAA: Etik kurulunun raporu nihai karar değildir ek klasörler var

MAA: Savunma almadan ciza virimiyiz.

MAA: 58. Madde ben varken değişmez(!) (telegol)

MAA: 58.Maddenin bazı maddelerini bende yanlış buluyorum ayrılması lazım.

Böyle bi federasyon başkanından feneri düşürmesini bekliyoruz..

MAA: 2020 de marsa uydu fırlatıcaz dünyaya geri düşerse kararımızı ozaman veririz.

:yenieek: 6 aylık süreç ancak bu kadar özetlenebilirdi.

O zaman

Mali : bir difıya mıhsıs kime dişmiyi kıldırdık

UEFA'nin aciklamasi öyle bir aciklama olmuski, her tarafara cekilebilir. MAA ve Sikeciler "Aman kurtulduk, istedigimizi yapariz" der, baskalari ise " TFF Özerk ve gerekenleri yapacakdir" dediler diyebilir.

Aciklamayi begenmedim. Su Temsilciler niye geliyor o zaman madem UEFA karismaz? Anlamadim gitti.

Açıklama çoğunluk tarafından düz okunarak yanlış yorumlanmış buna yandaş ezik medya da dahil.

UEFA gayet açık bir şekilde orijinal bildiride diyorki :"UEFA'ya üye federasyonlar kuralları biliyorlar. Biz onlara zaten bildirdik. Gerekeni yapacaklardır. Onlara güveniyoruz (arkanızdayız). Aksi halde gerekeni biz yaparız diyor ve sonuçlara katlanırsınız çünkü sorumlu sizsiniz " diyor.

Yani sorumluluklarını bildiriyor ve üstü kapalı yaptırım yaparım diyor.

Kusura bakmayın ama forumda yine dil bilgisi eksikliği baş göstermiş. Haber çıktığında ohh çektim. Buraya girince şaşırdım açıkcası.

Die UEFA möchte bestätigen, dass der Türkische Fußballverband voll verantwortlich dafür ist, Angelegenheiten zu regeln und Maßnahmen zu ergreifen, wenn es um Spielabsprachen in der Türkei geht.

Nach einer Reihe von Aufklärungsersuchen möchte die UEFA bestätigen, dass der Türkische Fußballverband (TFF) vollständig selbst dafür verantwortlich, den Spielabsprachen in der Türkei nachzugehen und geeignete Schritte einzuleiten sowie die notwendigen Disziplinarmaßnahmen zu ergreifen, um mit diesem ernsten Fall in der bestmöglichen Weise für die Sicherheit des Fußballs in der Türkei umzugehen.

Voller Respekt vor der Unabhängigkeit und Autonomie der nationalen Verbände, kann sich die UEFA nicht in nationale Angelegenheiten einmischen. Die UEFA kann natürlich auf Anfrage beratend und unterstützend zur Seite stehen, solange die Autonomie des Entscheidungsprozesses jedes Mitglieds gewahrt bleibt.

Die UEFA mischt sich speziell dann ein, wenn die Spielabsprachen direkt einen der Wettbewerbe auf europäischem Niveau betreffen. Natürlich folgt sie den Entwicklungen in Fällen von Spielabsprachen in ganz Europa, weil diese Angelegenheit von vorrangiger Wichtigkeit ist für die Zukunft des Fußballs auf allen Ebenen.

UEFA-Statement zum türkischen Fußball – UEFA.com

"Ceza vermede bütün sorumluluk TFF'dedir. Biz ic meselere karismayiz ama yine de bize ceza verme konusunda danisabilirler. UEFA daha cok Avrupa Kupalarina katilma konusunda böyle tip seylere karisir. Burda da herkese uygulanan cezayi Türkiye'ye de uygulariz."

Kisacasi yakinda hepimiz men yiyecegiz gibi. :)

"Ceza vermede bütün sorumluluk TFF'dedir. Biz ic meselere karismayiz ama yine de bize ceza verme konusunda danisabilirler. UEFA daha cok Avrupa Kupalarina katilma konusunda böyle tip seylere karisir. Burda da herkese uygulanan cezayi Türkiye'ye de uygulariz."

Kisacasi yakinda hepimiz men yiyecegiz gibi. :)

Of ki ne off.

Arkadaşlar İngilizce metni okuduğumda açıkça uyarı niteliğinde algılıyorum ben olayı. Siz Ntvpor başta medyanın haberi "TFF'nin işine karışmayız" manşetiyle vererek içeride Fenerbahçe lehine bir hava yaratmaya çalışmasına aldanmayın. Açıklamanın o kısmı sadece politik ve hukiki açıdan doğruluk amacıyla eklenmiş kısım. Hani birine yumuşak dille bir uyarı yaparken "böyle böyle olduğunu biliyorum ve anlıyorum ama..." diyerek lafınızı söylersiniz ya UEFA da aynen onu yapmış. Şimdi medya açısından bu seneki ligin heyecanını kaybetmemesi ve özellikle Fenerbahçe taraftarının tamamen ligden kopmaması önemli, Lig TV için de bu önemli, ayrıca Fenerbahçe'nin ekonomik durumu için de bu önemli, bu sebeple Fenerbahçe'nin ağır cezalar alacağını düşündürecek herşeyi yumuşatarak, hatta gizleyerek size sunuyorlar. UEFA'nın uyarı niteliğindeki açıklamasını da sanki "biz karışmayız" demişler havasında vermelerinin sebebi bu. UEFA'nın açıklamasının başı "Gelen açıklama talepleri üzerine, TFF'nin şike konusunun yönetiminde tam sorumlu olduğunu ve Türk futbolunun güvenliği için bu ciddi konu ile ilgili uygun tedbirleri almak ve gerekli disiplin cezalarını uygulamakla yükümlü olduğunu belirtmek (hatırlatmak) isteriz." şeklinde. Ondan sonra ise işte klasik politik "biz ulusal federasyonlara karışmayız ama dışarıdan izleriz, gerekirse danışmanlık hizmeti veririz, bla bla..." politik kısımları eklemişler. Bizim medya sağolsun sanki adamların söylemek istediği "Biz karışmayız" demekmiş gibi o politik kısmı öne çıkararak haberleri bize aktarıyorlar.

@ Utku Hasan Kevenoğlu

Bundan sonra yazdığın mesajların istisnasız hepsine like vereceğim .

Sabahtan beri insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum .

O kadar güzel yazmışsın ki :)

@ Utku Hasan Kevenoğlu

Bundan sonra yazdığın mesajların istisnasız hepsine like vereceğim .

Sabahtan beri insanlara bunu anlatmaya çalışıyorum .

O kadar güzel yazmışsın ki :)

Sağol çok teşekkür ederim, ama ekstra like'lara gerek yok, gerçekten beğendiklerine vermen yeterli :)

Medya'daki haberleri okurken UEFA'nın durup durup "Biz karışmayız" diye bir açıklama yapması hiç aklıma yatmadı, ben de gidip orjinal açıklamayı okuyayım dedim, tam tahmin ettiğim gibi çıktı :)

Özellikle Doğuş grubu iyice zıvanadan çıktı. Şu NTV'nin haline bir bakın. İhaleler yüzünden yayın politikasını değiştirdiler. Hiçbir siyasi tartışma yok. Tüm muhalif gazeteciler tasviye edildi. Her gece bol bol belgesel programı var. Yazıklar olsun. Para bu kadar mı tatlı?

Gelelim açıklama konusuna, medya yine manipülasyonlara başladı. Açıklamada dikkat çeken nokta "sorumludur" yerine "sorumluluğundadır", "kendisi sorumludur" gibi çeviriler. Burada kastedilen "sorumludur=yapmakla yükümlüdür". Oysa öyle bir yansıtılıyor ki "sorumluluk TFF'de biz karşımayız, cezayı verip vermemek onların elinde" demişler sanki. Ayrıca "temiz futbol için bu konuyu tabii ki izleriz" gibi bir de ifade var. İşin özü diplomatik bir dille yazılmış ciddi bir uyarıdır bu açıklama. Anlayana...

Neyin kafasını yaşıyorlar anlamadımki. Adam net mesaj veriyor TFF özerk olduğu için karışmıyoruz ama olayıda takip etmeye devam ediyoruz. TFF nin gerekli cezaları vereceğine inanıyoruz. Bu şu demek TFF gereğini yapmazsa biz kanırta kanırta yaparız.

Angut forumda şu şekilde açılmış bu konu

UEFA: Müdahale etmeyeceğiz. (Konu Başlığı)

Türkiye´de yürütülen şike davasıyla ilgili açıklama yaptı: TFF‚ şike davasıyla ilgili alacağı kararlardan kendisini sorumludur. UEFA´nın ulusal federasyonlarını içişlerine karışması söz konusu değildir. UEFA istek olması halinde içişlerine karışmadan tavsiyede bulunabilir. TFF´nin bu ciddi konuyla ilgili gerekli yaptırımları uygulayacağına inanıyoruz.

ayrintilar geliyormus hurriyetin son dakika haberi

Üst Alt