⚽ SL 22/23 H:5 | Galatasaray 2-1 Gaziantep FK | MS | 5 Eylül - Sayfa 220 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu maçta bizi her zaman doğrayan hakemi de yendik
Ama bu sefer iyice zıvanadan çıktı ve düdüğü asmalı
Antebin dayanamayacağını görünce uydurma faullerle hızımızı kesmeye çalıştı, baktı olmayacak, kırmızıyı uydurdu
2 penaltı 1 golümüzü vermedi
Ayrıca bize yapılan birçok faulü çalmadı, takibe de faul uydurdu

Eleştirilebilecek oyuncu yok bu maç
İlk 4 maç oyun olarak eleştirdiğimiz kanattan akınları özellikle ilk yarı yapmaya çalıştık ve pozisyonlar da bulduk
Golü erken bulsaydık hakem de bu kadar doğrayamazdı belki
İlk yarı kanat akınlarında ve genel oyunda kilit paslarda anlaşmazlıklar veya isabetsizlik çok oldu
En çok eleştirenlerden biriyim
Transfer sezonu başında “iyi takım kurulursa ilk göze batacak adam kerem, iyi kanat alınmalı” demiştim
Hatta geçen sene zayıf takımın bu kadar sırıtmasında biraz bunun da katkısı olduğunu düşünüyorum
Şimdi ortasaha sağlam olunca bu hataları kapatıyorlar en azından
İlk yarı kayıplarda kerem belki başı çekti ama diğer oyuncularda da kilit pas hataları oldu
Burada kerem söyleneni yapmaya çalıştı, daha çok kanatta oynamaya çalıştı ve çok hareketliydi, hatta diğer kanada desteğe gittiği de oldu, çok aradı oynadığı sürede
Ama o oyunu oynamayı henüz tam bilmiyor
İlk yarıda yunus ise çok tutuktu ve onda da kayıplar ve tercih hataları oldu
1’e 1 yakaladığında çalımı basıp gidecek kanat şart

Ortasaha, ve defans oturmuş, tek kontra verdi takım ve 10 kez vursa tutturamayacağı golü attı rakip
Toreira Oliveira Mertens gayet iyi, çalışkan, özverili
Ortasahada oyunun ofansif yönü de tamam
Geçen senelere göre stoperler paslaşıp durmuyor, ortadaki adamlar ve kanatlar hareketli ve dikine alıp hemen dönebiliyorlar (mertens, olivera)
Kanatlar da bu özellikte olsa tadından yenmez
Hatta bazıları kızabilir ama PVA’nın bazen bocalaması da biraz kanadın topsuz oyun ve defans katkısında savruk olmasından olabilir

Takımın eksik yönüne biraz çalışılmış, kanat kullanımı falan ama hala kilit açmak için tam yeterli değil, daha da çalışılmalı
Kilit paslardaki isabetsizlik acilen giderilmeli, kaleye son vuruş, şutlar ve duran toplar, kornerler çalışılmalı
Ortasaha tamam, kanatlar üzerinde durulmalı
1 transfer çok rahatlatır ve bu hali bile golcüyü rahatlatmış

Değişiklikler zamanındaydı, sadece akbaba girmeden önceki 6-7 dakika ortasaha-ileri uç bağlantısı kopuyor gibiydi, akbabayı alarak düzeltildi

Boey’i asan kesenlerdendim, utandırdı

Dubs bek - boey kanat oynasın diyenler olmuş
Aslında 1’e 1’de basıp gitmeyi kanatlardan daha fazla denedi
Öne geçilen maçlarda denenebilir ama ilk 11 olarak riskli olabilir
Keremde kaybedilen topların pinpon gibi geri dönmesini sağ kanatta da yaşayabiliriz

10 kişiyle bile antebi oynatmadık, bariz pozisyon vermedik, üstüne ara ara baskı kurduk
İkinci yarıda ilk 10 dakika baskıda golü bulsak daha erken alabilirdik maçı

Tüm takıma tebrikler, farkını ciddi gösterdi

Bence iyiydi
Sadece akbaba girene kadar 5-10 dk ortasaha-forvet bağlantıaı biraz durdu
Onda da belki de beraberliği koruyayım diye düşündü ama baktı antep gelemiyor akbabayı alarak onu da iyi-kötü düzeltti viraz
Bence Akbaba iyi degildi. Baris Alper de iyi degildi. Seferovic de fena degildi. Berkan da normal kendisi gibi oynadi vasatti. Ama nasil olduysa seklen dogru bir vaziyete gectik. Hala cozebilmis degilim bir kisi eksikken bir de. Ben kesin mac gitti diye dusundum otomatik olarak ama tuttu. Sansa mi tuttu onu anlamaya calisiyorum. Olay baglantidan ibaretti mi diyosun

O kadar stres yapmışım ki uyumuşum maçtan sonra az önce uyandım..

Mesela Bugün Galatasaray 2.golü attı

Ben emin olup sevinemedim

Çünkü hakemler bişey uydurup golü iptal eder diye düşünmeye başlıyorum

Bu hiç normal değil.Düzelen hiçbirşey olmayacak.Daha ne olması gerekiyor ?

Transfer den önce halledilmesi gereken önemli bir problemimiz var

Ölüm kalım maçı gibiydi, antep'te sarısı olmayan adamlar maçı oynatmamak için ellerinden geleni yaptı. erol cloud ve günay kahroldu (fbjk koalisyonu). Bize karşı gösterilen direncin çeyreği yok fb ve bjk'ye

Üst Alt