⚽ SL 22/23 H:16 | Sivasspor 1-2 Galatasaray | MS | 29 Aralık - Sayfa 158 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Hala son pozisyon geliyor aklıma, daraldım resmen. Ama o pozisyonda penaltı olduğunu iddia edebilmek de ayrı mallık kimse kusura bakmasın. Top net Nelsson'un kontrolünde, diğer eleman pozisyonun içinde bile değil. Hani öyle bir umutlandılar ki aha penaltı geliyor diye, zannedersin beraber kafaya çıkmışlar da Nelsson kendine avantaj sağlamak için faul yapmış. Ayıptır lan. Nelsson zıplarken gayri ihtiyari kollarını açmış, adamla alakası bile yok, farkında bile değil o adamın orada olduğunun. Eleman gelip kendi çarptı resmen. Ceza sahası dışında olsa faul çalmazsın ki çalınmıyor.

Neden şimdi yazıyorum bunları, yarın yine böyle bir pozisyon olacak ve g.tlerinden penaltı uyduracaklar diye korkuyorum. Yani ofsayt olmasa penaltı algısına kanmayın, bizim buna alet olmamamız lazım. Bizim lehimize de olsa böyle s.k.k penaltılar çalınmasın, normalleştirilmesin şu saçmalıklar.

Sivas özelinde şunu söylemek lazım Dünya Kupası arasından önce oynamış olsaydık belki farklı bir skor dahi olabilirdi o dönem Sivas hem Avrupa hem lig baya yıpranmıştı hem de zemin daha iyi haldeydi ama Dünya kupası arasından sonra her takım fiziksel olarak yenilenmiş yorgunluklar gitmiş. Zemin konusunda bu kadar kötü olması da Sivas'a ciddi avantaj sağlayan bir konu çünkü set futbolu oynayan bir takım değil pas yapmanın bile zor olduğu bu zeminde bize karşı avantaj sağlayacaklardı.

Maç içinde Sivas'ın iptal edilen golü kadar Nelsson'un pozisyonu da konuşulmaması medyanın ne kadar yanlı olduğunu da gösteriyor. Sivas'ın golü sayılsa puan kaybedeceğimiz algısı yapılıyorlar Nelsson penaltısıyla 1-1'e eşitlenirdi skor gene değişmezdi. Hatta 19-20 sezonunda çok iyi giderken pandemi çıktığı dönemde Sivasspor'un ceza sahası dışındaki pozisyona verdikleri penaltıyı da unutmamak lazım orada kazansaydık liderle aynı puana geliyorduk. Pandemi arasına o şekilde gitsek belki dönüşünde daha moralli devam edip şampiyonluğu alacaktık.

Medyanın bu kadar yangın olmasının asıl sebebi bu zeminde bu iklimde Sivasspor deplasmanında 3 puan almamızdır. Kimse bu 3 puanı, kimse Başakşehir maçında 3 puanı, kimse Beşiktaş maçında 3 puanı alabileceğimize ihtimal vermiyorlardı. Başakşehir maçı öncesi puan farkı 7-8'e çıkacak denirken 2'ye düşmüş fenerin trabzon maçından sonra da liderliği almışız medyanın hesabına göre trabzon deplasmanında fener berabere kalsa 6 puan fark devam edecekti ama işte hesaplar tutmadı.

Aslında tüm oyunu burada bozduk fark 7-8'e çıksa fenerin zorlu deplasmanlarında beraberliklerle dahi ilerleyeceği bir ortam oluşacakken tüm planlarını alt üst ettik çünkü iç sahada kazanmaya oynamakla deplasmanda kazanmaya oynamak ciddi fark yaratıyor eğer 1 puana oynayıp fırsatları değerlendirmeye oynasalar avantajlarına olacakken şimdi zorlu deplasmanlarda iyice yıpranacaklar hem kazanmak zorunda o baskıyla çıkacaklar ki hataları üst üstte getirebilir bir anda yarıştan kopabilirler.

Hala son pozisyon geliyor aklıma, daraldım resmen. Ama o pozisyonda penaltı olduğunu iddia edebilmek de ayrı mallık kimse kusura bakmasın. Top net Nelsson'un kontrolünde, diğer eleman pozisyonun içinde bile değil. Hani öyle bir umutlandılar ki aha penaltı geliyor diye, zannedersin beraber kafaya çıkmışlar da Nelsson kendine avantaj sağlamak için faul yapmış. Ayıptır lan. Nelsson zıplarken gayri ihtiyari kollarını açmış, adamla alakası bile yok, farkında bile değil o adamın orada olduğunun. Eleman gelip kendi çarptı resmen. Ceza sahası dışında olsa faul çalmazsın ki çalınmıyor.

Neden şimdi yazıyorum bunları, yarın yine böyle bir pozisyon olacak ve g.tlerinden penaltı uyduracaklar diye korkuyorum. Yani ofsayt olmasa penaltı algısına kanmayın, bizim buna alet olmamamız lazım. Bizim lehimize de olsa böyle s.k.k penaltılar çalınmasın, normalleştirilmesin şu saçmalıklar.
Bize geldimi hemen penaltı ilk aklıma gelen Mostafa Mohamedin kırmızı kart pozisyonu.

Gerçekten de ceza sahası dışında faul verilmeyecek pozisyonlar bize penaltı olarak geri dönüyor var da hakem temas varsa direk yapıştırıyor penaltıyı

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı şekilde herkes daralmıştır saçma sapan top oradan oraya gitti uzaklaştırmadık son saniye maç bitmek üzereyken Nelsson kafa topu ve sonrasında taca çıktı o sırada ceza sahasında adam yattığını gösterdiler direk panik yaptım çünkü hakemin zaten baskı altında olduğu yüzünden bile okunuyordu penaltı verse son top olacaktı. Orada VAR'ı dinleyince kesin penaltıyı verecek diye düşündüm hatta VAR'a gittiğinde pozisyona penaltı verir diye düşünürken ofsayt olduğu ortaya çıktı tabi o dakikalarda herkes daralmıştır.

Yayıncı kuruluşun ilk yarıda Nelsson'a yapılan hareketi 10 dakika sonra göstermesi son pozisyonda herkes gergin şekilde beklerken ofsayt olmasına rağmen VAR'a çağrılması... Bu kadar art niyetli olunmaz maç biter bitmez 1 dakika içinde yayıncı kuruluşun kanalında açılış 40 kişi pozisyona baktık bu golün neden iptal edildiğini bilmiyoruz açıklaması yapıyorlar. O kadar art niyetli o kadar algıcı bir yapı var ki açılışı Nelsson'un verilmeyen penaltısı ve iptal edilen golle beraber çok tartışılacak maç diye açsa tarafsız bir şekilde açıyorlar denir ama direk sanki o pozisyonla maçı kazanmışız gibi açmaları bile her şeyi gösteriyor.

Aynı şekilde herkes daralmıştır saçma sapan top oradan oraya gitti uzaklaştırmadık son saniye maç bitmek üzereyken Nelsson kafa topu ve sonrasında taca çıktı o sırada ceza sahasında adam yattığını gösterdiler direk panik yaptım çünkü hakemin zaten baskı altında olduğu yüzünden bile okunuyordu penaltı verse son top olacaktı. Orada VAR'ı dinleyince kesin penaltıyı verecek diye düşündüm hatta VAR'a gittiğinde pozisyona penaltı verir diye düşünürken ofsayt olduğu ortaya çıktı tabi o dakikalarda herkes daralmıştır.

Yayıncı kuruluşun ilk yarıda Nelsson'a yapılan hareketi 10 dakika sonra göstermesi son pozisyonda herkes gergin şekilde beklerken ofsayt olmasına rağmen VAR'a çağrılması... Bu kadar art niyetli olunmaz maç biter bitmez 1 dakika içinde yayıncı kuruluşun kanalında açılış 40 kişi pozisyona baktık bu golün neden iptal edildiğini bilmiyoruz açıklaması yapıyorlar. O kadar art niyetli o kadar algıcı bir yapı var ki açılışı Nelsson'un verilmeyen penaltısı ve iptal edilen golle beraber çok tartışılacak maç diye açsa tarafsız bir şekilde açıyorlar denir ama direk sanki o pozisyonla maçı kazanmışız gibi açmaları bile her şeyi gösteriyor.
Banada saçma geliyor adamı yaka paça tutup yere indirmek serbest ama hava topuna çıkan adamın arkasında dur eli yüzüne yanlışlıkla değdiği zaman penaltı, mantık dışı

SM-M127F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

sivas tekrarı için başvuruda bulunmuş

hakem hatasından tekrar olmaz kural hatasından olur

ne koyduk beeeeee

Vasfi babynin adı neydi sen bilirsin

768e34be1999b03d07fe0852c0828be5.jpg

Tekrar başvurusu yapmışlar.

Sene sonu inşallah siz küme düşeceksiniz, biz de şampiyon olup ağlayanları bir kez daha ağlatacağız.

Üst Alt