⚽ SL 20/21 H:26 | Alanyaspor 0-1 Galatasaray | MS | 20 Şubat - Sayfa 182 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Bu maçlık bir taktiksel durum ise ilk yarı oyunu için tuttu ama ikinci yarı oyunu için tuttuğunu söylemek mümkün değil. Bizim uzun süredir gördüğüm en büyük eksiklik takımın fizik kondisyonu ya yeterli değil ya oyuncu yapısı buna uygun olmuyor ya da 90 dakikaya yayamıyoruz.

Iyi bir savunma oyunu oynaman her topu rakibe vermen anlamina gelmez elinde dikine gidebilen hizli cikabilen oyuncular varken rakibin oyununa boyun egmek kabul edilemez. Elinde onyekuru, gedson, kilinc olmasa haklisiniz derim ama terim oyuna mahkum oldu ve degisiklikleri gec yapti.

Mustafayi cikarip keremi alsa haklisiniz derim ama takim yapmak istedigini yapamadi bunu kazandik diye hos gorecek degiliz sonra gidip buyuk maclari kazanip kolay maclarda puan birakiyoruz diyorsunuz, bunlardan ders almazsan birakirsin tabi.

Dün yayıncı kuruluşta Metin bilmem nerede yayınlanan bir raporu söyledi. Diyor ki topla oynayan daima iyi oynayan olmadığı görülüyor. Boş bir savunmaymış. Beğenmediğiz metin bunu dedi ve dünkü taktiği tebrik etti. Başka türlü kazanamadı Galatasaray dedi.
30 dk skoru alana kadar 5 tane net pozisyonumuz var.

İkinci yarı Kuru ve Mohamedle iki tane net pozisyon var.

Alanya'nın en net pozisyonu Pektemekin, Muslera'nın ayak hizasına vurduğu kafa.

Penaltı ve kırmızıyı saymıyorum bile.

Mevzu gol beklentisiyse Alanya 1.70 bizim 1.71. Davidsonun stat dışına vurduğu toplarla 20 şut çekince ezmiş oluyorlar ne hikmetse.

Al şu maçlarda top bizde oldu da ne oldu?20210221_124234.jpg20210221_124217.jpg

Mevzu gol beklentisiyse Alanya 1.70 bizim 1.71. Davidsonun stat dışına vurduğu toplarla 20 şut çekince ezmiş oluyorlar ne hikmetse.

Al şu maçlarda top bizde oldu da ne oldu?Ekli dosyayı görüntüle 115092Ekli dosyayı görüntüle 115093
5 puan gitti ama Kayseri %100 şansızlıktı

Tersten bakalım olaya Alanya ilk golü atan taraf olsaydı maçı kazanabilir miydik? Varsayımları pek sevmem ama topu rakibe verme oyunu diye bir şey olamaz bence. takımlar arası kuvvet farkı olur. Full saldırıp atak yapacaksın mantığında söylemiyorum bunu. Dengeli bir oyun anlayışın olur uzun süre baskı yemen demek birşeylerin eksik olduğunu gösteriyor. ben oyunculara baktım fizik kondisyon fark var bizimkiler savunma yapacağım diye baya yoruldu ve onye ile mustafanın etkinlikleri ve son vuruşları düştü.

Ilk yari da oynadigimiz oyun calisilmis bir oyun du ve tuttu

Alanya’nin Ilk yari direkten dönen topu ve babacar’in kafa vurusu var Ama Bizim de gol disinda 3 tane pozisyonumuz oldu maci Ilk yari da koparabilirdik Iyi cikislar yaptik kaptigimiz toplarla

Ikinci yari ise Hoca’nin da dedigi gibi alanya baskiyi artirdi ve cikamadik,buna karsilik ikinci bir plan’a gectik yani 1-0’i koruduk

Alanya’nin tuzagina düsmedik bu defa

3 günlük kamp sureci bunun icindi,teknik heyetin ve oyuncularin emegine saglik

Al şu maçlarda top bizde oldu da ne oldu?Ekli dosyayı görüntüle 115092Ekli dosyayı görüntüle 115093
+1905 dünden beri bunu yazıyorum yok arkadaş anlamıyorlar ezilmisiz söyle diyorum musleranin yüzde yüz kurtardığı pozisyonu? 2 tane sayarlar anca, peki ya bizim ? Yok insanlar futbolu kim çok orta acıyorsa ıyi oynuyor sanıyor taktik teknik olamaz sanki.

SM-G955F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

MHK, VAR Emre Malok'a geçer not vermedi. İki kesin kararda Zorbay Küçük'ü VAR'a çağırmayan Emre Malok, uzun bir süre dinlendirilecek.

VAR gelmeden önce tüm maçlar yüksek kare (minimum 60 kare) yayınlanır ve pozisyon tekrarları yavaş oynatıldığında çok net bir şekilde görürdük. Sanırım yayıncı kuruluş bu yüksek kare teknolojisini rafa kaldırmış. Maçları yüksek kare çekmiyorlar ve biz de pozisyonları cam gibi net göremiyoruz. Sebebi düşündürücü.

Hiç eveleyip gevelemeden kaleye giden bir oyun tarzı olmalı

Ve en önemlisi çıktığımız atağı sonlandırmalıyız, ama aut, ama kaleci, ama taç

Yani top kaybı, hatalı pas falan olmamalı

Bunun dışında rakibi ortasahada karşılayıpı arkada boş alan bırakmamalıyız

Bunu yaptığımızda onlar da gelirken arkada boşluk bırakmamaya çalışacak, ama arada illa ki önde basmaya çalışacaklar
Bu olduğunda defanstan kanada uzun topla hızlı çıkmalı ve atağı sonlandırmalıyız

Tam anlattığımız gibi attık golü

Bu kafa ne kötü kafa. Mutsuz çünkü ikinci yarı %77-%23. Arda Ömer etkisiz eleman. 2 kırmızı bir penaltın verilmemiş, tepki yok. Bak Sergen’e hata olmadığı halde kıyameti koparıp algı yapıyor. Takımın oynadığı bir oyun var ve başarılı da bu oyunda; ilk yarıda ve kupa maçında bunu gösterdik. O zaman neden mahkum oynuyor Galatasaray Alanya’ya karşı? Son dakikada bir gol yesen ne olacak? Son dakikalarda Müsleranın kurtardıklarından biri içeri girse bugün neyi yazıyor olacaktın acaba? Buna samimiyetle bir cevap ver. Sonra kırmızı üye mutsuz neden acaba de. Endişen olmazsın başka takımlı olsam bunu açık açık söylerim, kişiliksizlikle itham etmeden önce karşındakinin yazdıklarına bir bak. Hakeme rağmen alınan 3 puan mükemmel olsa da ikinci yarıda oynanan oyun mu, arda ve Ömer’in perişan halleri mi mutlu edecek?
Yeri gelince biatçı dersiniz, oysa eleştirmeyi de korumayı da biliriz şükür. Asla tabela taraftarı olmadık. Güzel oyun izlemek hakkımız. Bu kadar net.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Benide tedirgin etti 2. yarı oynanan oyun. 77-23% taktik gereği mi oluştu yoksa başka bir sebebi mi var bir bakmak lazım. 65%-35% oranda oynasak yine top kullanıyoruz dersin. Taktik gereği kontra oynuyoruz dersin. Ama hiçbir varlık gösteremedik 2. yarı. Top göstermediler bize adamlar. Çok fazla orta yaptılar, ceza sahasında çok sık topla buluştular. Maçın 0-1 bitmesi şans mı desek, ilahi adalet mi bilmiyorum.
Hakem faktörü ne kadar karşımızda olsada şans faktörü bizden yanaydı. Takım 2. yarılar fiziken oyundan düşüyor. Buna bir çare bulmak lazım.

Üst Alt