Haber - Şenol Güneş'ten Derbi Yorumu: "Maçın tamamına bakarsak başrolde Beşiktaş vardı" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Şenol Güneş'ten Derbi Yorumu: "Maçın tamamına bakarsak başrolde Beşiktaş vardı"

1680467317251.png

Deplasmanda Fenerbahçe’yi 4-2 mağlup eden Beşiktaş’ta Teknik Direktör Şenol Güneş, ligde Kadıköy’de sarı-lacivertlilere karşı ilk galibiyetini elde etmiş oldu.

Şenol Güneş:

"İki takım da kazanmak istiyordu. Maçın tamamına bakarsak başrolde Beşiktaş vardı. Sonuç ne olursa olsun pes etmeden kendi oyunumuzu oynadık."

"Şans da yardım ediyor bazen. 2-0 olabilirdi, daha sonra gol de yiyebilirdik. Sonuçtan bağımsız olarak bütün oyuncularımız elinden gelen gayreti gösterdi. İyi bir duruş sergilediler."

"Tayyip Talha keşke bir an evvel geri dönebilse. Çok iyi bir oyuncu, geleceği parlak bir stoper. Son durumunu bilmiyorum ama olumsuz olarak söyleniyor."

Fenerbahçe taraftarları, gollerin ardından Beşiktaş'ı alkışladı.

Şenol Güneş: "4 büyükler, Türk sporunun renkleridir. Rekabetin olması güzel, bunu kavgaya dönüştürmeden sahaya yansıtmak lazım. Bugün seyircinin bizi alkışlaması, futbol adına doğruyu alkışlaması hoşuma gitti. Hep olumsuzu konuşuyoruz, bunlardan bahsetmek lazım."

Şenol Güneş: "(Hatayspor ve Gaziantep FK'nın hükmen mağlup sayılması) Çok aceleyle alınan ve tartışılmayan bir olay oldu. Şimdi bir karar alınsa yine tartışılacak. Burada federasyon karar vermeli. Aynı şehirden bir takım oynuyor diğeri oynamıyorsa ben bunu çöpe atarım. Hak etmediğimiz bir şeyi almak doğru değil. Başkasının da hak etmeden aldığı bir şey varsa bu da doğru değil. Takımlara bırakılacak bir karar değil."

Üst Alt