Prim Çocuklara Eleştiri Olacak mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Prim Çocuklara Eleştiri Olacak mı?

Bizim çocuklar bizim çocuklar diye diye gazladınız, daha bir halt yapmadan 10 milyon euro prim verdiniz. Başlarındaki ne yaptığı belli olmayan tdye 3 küsür milyon euro maaş verdiniz, sanki bu millet aylık 270 euro maaş almıyor gibi. Trt'de hamaset dolu savaş anlatır gibi rezalet sunumlar yaptınız. Cephedeki Mehmetçik ile Ferrarili topçuları bir tuttunuz. Daha diyecek çok şey var da lafı uzatmak istemiyorum.

Bu ülkede basın denen bir olgu kalmadı. Eleştiri sadece kendi zihniyetinin dışındakilere yapılan boş bir kavram haline geldi. İngiliz basını milli takımları kaybedince EŞŞEKLER diye manşet atarken, bizim takım italyaya resmen ezildi, resmen köy takımı gibi oynadı, baktım gazetelere yine hamaset dolu aman ağzımızın tadı kaçmasın diye "kötü başladık" gibi yorumlar.

Bakalım İtalya maçında bahaneler hazırdı. İtalya güçlü vs vs dendi. Galler gibi sıradan bir takımın bile 2-0 yenmesi sonrası basın nasıl manşetler atacak. Bu sefer de İsviçre'yi yeneriz, İtalya'da Galler'i 10 farkla yener, bizim çocuklar gruptan çıkar gibi yine eleştiriden uzak, insanın aklı ile alay eden başlıklar atılırsa kimse şaşırmasın.

Bizim çocuklar diye gazladılar meğerse daha ortada hiçbir başarı yokken 10 milyon euro alan prim çocuklar çıktı. Tebrikler Galler.

Bizim çocuklar bizim çocuklar diye diye gazladınız, daha bir halt yapmadan 10 milyon euro prim verdiniz. Başlarındaki ne yaptığı belli olmayan tdye 3 küsür milyon euro maaş verdiniz, sanki bu millet aylık 270 euro maaş almıyor gibi. Trt'de hamaset dolu savaş anlatır gibi rezalet sunumlar yaptınız. Cephedeki Mehmetçik ile Ferrarili topçuları bir tuttunuz. Daha diyecek çok şey var da lafı uzatmak istemiyorum.

Bu ülkede basın denen bir olgu kalmadı. Eleştiri sadece kendi zihniyetinin dışındakilere yapılan boş bir kavram haline geldi. İngiliz basını milli takımları kaybedince EŞŞEKLER diye manşet atarken, bizim takım italyaya resmen ezildi, resmen köy takımı gibi oynadı, baktım gazetelere yine hamaset dolu aman ağzımızın tadı kaçmasın diye "kötü başladık" gibi yorumlar.

Bakalım İtalya maçında bahaneler hazırdı. İtalya güçlü vs vs dendi. Galler gibi sıradan bir takımın bile 2-0 yenmesi sonrası basın nasıl manşetler atacak. Bu sefer de İsviçre'yi yeneriz, İtalya'da Galler'i 10 farkla yener, bizim çocuklar gruptan çıkar gibi yine eleştiriden uzak, insanın aklı ile alay eden başlıklar atılırsa kimse şaşırmasın.

Bizim çocuklar diye gazladılar meğerse daha ortada hiçbir başarı yokken 10 milyon euro alan prim çocuklar çıktı. Tebrikler Galler.
Insan akliyla alay mi ediyorsun Galler puanini 4 yapti Bu mümkün degil diye sorarlarsa ne diyebilirsin ki?

ülkece Her konuda oldugu gibi futbol konusunda da çok kirilgan ve duygusal davraniyoruz. Futbolseverler, futbolcular, hocalar, yöneticiler herkesi dahil ederek söylüyorum bunlari. Bir gün gidip Brezilya yi da yenebiliriz ertesi gün gidip Gürcistana kaybederiz çünkü ülkece disiplin, istikrar, profesyonellik DNAmızda yok. Bu hep böyleydi hep böyle kalacak. Genel kişiliğimizi ile ülke futbolumuzun arasındaki fark yok denilecek kadar az olduğu için maalesef biz başarılı olamayız.

Haddinden fazla bir prim var. Bizim gibi ülke için hiç ama hiç normal değil. Zengin bir ülke değiliz. Hatta hızlıca fakirleşen bir ülke olduğumuz gerçeği var.

Primi savunmak ayrı bir anormallik. Prim olacaksa başarıya göre olur, düşük bir ücret olur. İşte o zaman bizim çocuklar deriz biz de. Metin Kurt'u hatırlatırım herkese.

hemen hepsi avrupa'da oynayan ve sürekli oynayan kaliteli herifler. sıkıntının pek topçulardan kaynaklandığını düşünmüyorum. alman 2. liginde boşa çıkan herif 2 maçta 150 dakika oynayıp bi takım 2 tane üst düzey 10 numarayla akan oyunda pozisyonun p'sine bile giremiyosa sıkıntı daha teknik direktör odaklı demektir.

2016'dan bu yana bi degismemis demek. O zaman da prim kavgasi vardi simdi de var. O zaman 30+ kaşar topcular vardi simdi 20lik delikanlilar. O halde? Demek duzenin degismesi lazim duzeni yaratanlarin da defolup gitmesi.

Ulan bir işçinin koca bir oy boyunca çalışıp 2.800 lira aldığı ülkede 2 maça 10 milyon Euro prim nedir ne yapmışlar bu prim çocukları bu parayı hak edecek katma değer birşeyler mi üretmişler insanları sinir etmenin dışında bir halt ettikleri yok aldıkları paranin hayrını görmesinler

maalesef bunu utanarak söylüyorum ama biz türklerde kendini bir halt zannetme hastalığı var.

Sadece futbolda değil her alanda. Çapımızı etimizi budumuzu hesaplamadan bilmeden herkese her şeye kafa tutma artistlik yapma.
Sımdı takımda onemlı oyuncular var evet ancak Turkıyenın en buyuk kulubunden oyuncu oynatmıyor Senol.Bız den oyuncu oynatmazsan sonucuna katlanırsın tarıhın en buyuk basarılını yasatan kulubuz kendımızı ovmek ıcın demıyorum Euro 2008 euro 2000 2002 dunya kupasında kımlerle basarı gelmıs.Bızde euro 2016 ya Selcugun frıkıgıyle gıdıldıgı unutulmus.Suan Taylan Kerem hıc dusunmedı takımda ama fenerle kac senedır hıc basarısı olmayan Ozan Tufan oynuyor.

Euroya katildik diye primi vermek sacmalik.

Olimpiyatlar gibi ilk 3 e prim verirsin. Derece yoksa prim yok, bu kadar basit. Olimpiyat sporcularimiz sadece ilk 3 e girerse prim alouor. Bu primler hayatlarinda gormedikleri para oluyor amator olduklarindan.

Futbolcular milyonlarca euro aliyor bi de 57 ulkenin 26 sinin katildigi sampiyonaya katilinca prim aliyorlar, tam sacmalik.

Bir önceki turnuvada prim için ülkesini ve hocasını satmış oyuncuyu tutupta tekrar kadroya alıp genç oyunculara örnek ol diye abi dedirtirsen o adam, gençlere prim olmadan mücadele edilmeyeceğini istemeden de olsa empoze eder

Prim için oynayan oyuncuyu, Messi bile olsa Milli takıma almayacaksan olacak bitecek.

İlla prim vereceksen onların adına hayır kuruluşlarına bağış yapma vaadi sunarsin belki onun için oynarlar.

Birde yetmezmiş gibi kargalarda 10-15 milyon lirayı zor kazanan, boşta kalmış ve futbol bilgisi olarak işi bitmiş herife senelik 40 milyon lira vermeyi taahhüt edersen böyle rezil futbol ile daha turnuvanın 6.gunu seni evine gönderilirler.

Üst Alt