GSC Haber - Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir" - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: "Florya projesi, Galatasaray'ın geleceğidir"

Brütten hesapladım evet. 8500 dolar desek 100 bin m2'de 850 milyon dolar ediyor, birde orası ekstra lüx buradan maliyetini falan da düşmek lazım lüx olduğu için maliyeti de ona normale göre daha fazla olacaktır haliyle özellikle ince işçilik ve iç cephesi ile maliyetini de çıkarmak gerekiyor.
Maliyet arttırır o fiyatı o zaman. Yapan hayrına mı yapacak

forumun mimarına soralım @Can Erden
brüt m2 fiyatlandırmak emlak al satta işin süsü püsü... fiyata büyük m2 gösterme caf cafı..

brüt m2 maliyet bakımından doğru kıstas olur - satılacak daire/evin ederinde değil. aldatmacadır çünkü KULLANILAN alan bakımından.

iş maliyeti hesaplarken lüks segment işte - inşaat m2 x iyimser düşük fiyat 25k TL gibi ev/konut işlerinde genelde. yani tamamen kafadan attım 20bin m2 inşaat alanı olan konut yapıyorsan lüks segmentte 500 milyon TL ye malolur benim gözümde minimum.

bize ne düşür onu söyle hele bi sen.
ben hala neyin ne yüzdesini ne kadar alıyrouz - kaç üniteden hesap var - pazarlama hedefi nedir bilmiyorum ki .

bugün yapılan hesabın hiç anlamı yok...en ufak anlamı yok ... bu proje bittiğinde dolar ne olur - ona oranla emlak ne etikilenir çok değişken.

öyle Emlakta durgunluk falan demesindler - ev oldumu hep talibi vardır iyi kötü.

Maliyet arttırır o fiyatı o zaman. Yapan hayrına mı yapacak
Hayır benim kafamda kendi hesaplamama göre kendimiz yapma ile başkasına yaptırma da teklif 50 milyon dolar peşin toplam 400 milyon dolar ise arada 200 milyon dolar gibi bir fark oluyor o fark yapanın kazancı oluyor. Dediğim gibi tamamen afaki tahmin bu. 1 milyar dolar falan bana ütopik geliyor.

Yalnız realist bakacak olursak bu tarz büyük inşaat projelerini ufak defek inşaat şirketleri yapamaz başlasa bile bitmez
bu devirde imkansız. çok fazla nakitte garanti parası olması lazım yeri geldiğinde cepten desteklemek için.

inşaat işinin özü = Proje bitip pazarlama raddesine gelene kadar para ödersin...1 TL kazanmazsın. devamlı öde öde öde mazeme zamları - asgari zamlar- o bu sürekli para para ...sürekli belediye /devlet kısmına harçlar ... dansöz gibi demir beton fiyatları....

çok fazla nakit rahatlık lazım yağ gibi hızlı kaliteli proje süreci için.

kısaca bir üçgen bu - PARA - SÜRE - KALİTE . birisi diğer ikisini hep etkiler.

ben hala neyin ne yüzdesini ne kadar alıyrouz - kaç üniteden hesap var - pazarlama hedefi nedir bilmiyorum ki .

bugün yapılan hesabın hiç anlamı yok...en ufak anlamı yok ... bu proje bittiğinde dolar ne olur - ona oranla emlak ne etikilenir çok değişken.

öyle Emlakta durgunluk falan demesindler - ev oldumu hep talibi vardır iyi kötü.
ya zengin evi olacak yapılacak olanlar zaten. her türlü kapış kapış gider.

boku çıktı yapı piyasasının. yapı kimyasalları üreten firmada çalışıyorum. 5kg epoxy derzin fiyatını bir gör anasının şeyi olmuş.
ayrıldığım firmadaki patrona diyorum epoxy yapalım (herif sonuçta işin sonucunda %250 kar majı alıyor - harca 3 5 milyon , layığıyla yapalım)

yok yok, helikopter üstüne boya çektik mi tamam modu...

ceset fiyatlara iş yaptırıp - emlak piyasasına göre öke şişiyorki iş. felaket yani.

benim midem bulanıyor işlerin ele alınışından yalan yok - o yüzden freelance takılıyorum teyzelerinmutfakalrını falan değiş et...mis gibi

Sühely başkan olursa 2 camia barışır ugur dündar 2 başkanıda birleştirir yapıcı bi ortam oluşur fb de şampiyon olur

Süheyl Batum: İktidar, eğitilmiş insanlardan nefret ediyor ...

ayrıldığım firmadaki patrona diyorum epoxy yapalım (herif sonuçta işin sonucunda %250 kar majı alıyor - harca 3 5 milyon , layığıyla yapalım)

yok yok, helikopter üstüne boya çektik mi tamam modu...

ceset fiyatlara iş yaptırıp - emlak piyasasına göre öke şişiyorki iş. felaket yani.

benim midem bulanıyor işlerin ele alınışından yalan yok - o yüzden freelance takılıyorum teyzelerinmutfakalrını falan değiş et...mis gibi
çeşit çeşit kalitede seramik yapıştırıcısı var.
1 tanesi var böyle çimento ile kumu karıştır öyle bir şey. nasıl alıyor piyasa özellikle ankara ve kayseri tarafı. sana adam seramiki iyisinden diye kol gibi ittiriyor evi satarken ama altında tutan harç çöp

Bu ölçekteki bi projeyi bizim yapabileceğimizi düşünmek en hafif tabirle saflıktır. O yüzden en makul olanı her arsa sahibinin müteahhitle yaptığı anlaşma gibi en iyi teklifi verenle el sıkışmaktır.

Aynen ,o yüzden bilip bilmeden konuşmak yerine başkan ve özellikle erdenin aciklamalarini beklemeliyiz
Florya içinse hangi yönetim gelirse gelsin büyük bir inşaat şirketi alabilir ama.bizede iyi pay kalması sart
400 milyon dolar çok iyi fiyat ama kısa vadeli olması şartıyla. Yani Riva gibi uzun vadede olmayacak. Örnek veriyorum 50 milyon dolar peşin kalan 350 milyon dolar 2 maks 3 yıl içinde taksitle ödenmesi garanti edilirse gayet iyi geliyor bana.

Üst Alt