Coppa Italia 21/22 YF M:2 | Inter 3-0 Milan | MS | 19 Nisan | TRT Spor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Coppa Italia 21/22 YF M:2 | Inter 3-0 Milan | MS | 19 Nisan | TRT Spor

kupa da yari final-rovans maci.... benim adima gecenin maci...
baslik icin ayrica tesekkurler sevgili alper.

muthis bir mac olacagini dusunuyorum....

kupanin ilk ayaginda mac 0-0 sona ermisti.
ufak not; gecen sezon inter ceyrek finalde ezeli rakibini 2-1le gecip yari finale cikmisti....

bu aksam derbi kagit uzerinde bir diger deyisle:
352 inter versus 4231 milan kapismasina sahne olacak....

inter maca tam kadro cikacak... milan tarafinda eksikler mevcut.
gecmis maclar baz alindiginda, hangi tarafta eksik olsa da fark etmeyen bir uslupta ve anlayista rekabet ediyorlar sahaya cikan oyuncular. dolayisiyla ben her iki takimin da 'sehirlerine yakisir muthis bir derbi mucadelesi sergileyeceklerini bekliyorum.

performans bazinda, inter'in son lig macindaki oyununu begendim. keza yedekleri de oldukca hazir buldum. bu onemli faktor *ozellikle son duzluk denkleminde....

milan ofansif olarak zorlaniyor.bunda eksiklerin onemi etken. bu aksam aksarlarsa on alanda yasarlar son maclar baz aldigim vakit...

istatistiksel olarak,
milan uzun suredir bu kupaya hasret. 2003 den beri,...

inter ise, en son bu kupayi 2011 de kazanmisti yanilmiyorsam...

son yillarda juventus hakimiyeti bu kulvarda da mevcut. < > arada napoli,lazio kupaya uzanan ekipler olarak dikkat cekiyor son 10 yil ozelinde......

son bir ilginc istatistik birakip koseme cekileyim :

bu derbi de , son atilan 28 golun tamamini yabancilar kaydetmis. bu da ilginc denklem.
kanimca bu ibreyi intere yoneltiyor. dzeko,lautaro,hakan triosu ve yedekten gelecek alexis gibi ayaklardan birinin golle bulusmasi ilk akla gelen formsal cizgi.

milan da giroud ve leao bu anlamda gol atmasi olagan isimler. ozellikle giroud'un ligdeki derbi de salt performansini cok begenmistim. bugun milan adina oynarsa en one cikan isim olur diye dusunuyorum.

leziz bir mac olmasini temenni ediyorum....

bizim hakan : elinden geleni yapsin, maca kendini versin, gol veya en azindan asist gelecektir elbet.

iyi seyirler diliyorum....

Inter XI: Handanovic; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Correa, Martinez.

AC Milan XI: Miagnan; Calabria, Kalulu, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Tonali, Kessie; Saelemaekers, Giroud, Rafael Leao.

ilk yari inter'in istedigi gibi basladi ve sona erdi,..
macin hemen basinda muthis bir hazirlanis ve bitis ile golu buldular...
milan tarafi bu gole karsilik verebilecek bir kac sans buldu, bu anlarda ise son vuruslarda etkisizlik ve de inter kalecisinin dogru yer tutusu ile beraber defans oyuncularinin top takibi one cikan nuanslardi bu anlarda.

devre boyle bitecek diye bekleniyorken, inter sapkadan tavsan cikarip muthis bir hazirlanisla 2.gole kavusmasi *milani moralmen sindirdi...

inter macta bolca duran top kazandi. bunlarda hakan biraz daha becerikli veya degerli kullanabilirdi.
genelde vuruslari barajdan dondu. kornerleri ise etkiliydi,ozellikle son korner nerdeyse gol oluyordu lautaro biraz daha etkili kafa ile dokunsa...

2.yari ben bir iki gol daha bekliyorum macta.
milan goller icin acilacaktir, arkada ,ilk yarinin sonlarinda verdikleri kontralari vermeye 2.yarida da devam edeceklerdir. bu anlarda inter dogru cikislari devam ettirip maci tamamen koparabilir....

milan tarafi da golle bulusabilir. leoa ile cok etkili girisler yapiyorlar alti pasa dogru... son secimlerde daha net olurlarsa golle bulusmalari olagan...

devrenin yildizi benim adima perisic ve lautaro....

guzel ve de bekledigim bir devre oldu. 2.yari lezzeti bir kat uste cikarmalarini umuyorum....

Üst Alt