Çamaşır Makinesi Önerisi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çamaşır Makinesi Önerisi

Özellikle Samsung marka camasir makineleri hakkinda bilgisi olan var mi?

Alirken neye dikkat edilmeli? Bosch veya Siemens alip gecmek iyi fikir mi?

1400 devir mi olmali? Elektrik ve su tüketimi ne kadar fark eder?

Yakın zamanda bende araştırmıştım internette bayağı,
Beyaz eşya için samsung,lg bulaşmayın diyorlardı.

Bu modeli bir çok yerde tavsiye edildiğini gördüm fiyatı uygun gelirse alabilirsiniz.

EW8F229ST bu modelde biraz daha ekonomik olanıymış. Bir de Electrolux garantili olmasına dikkat edin diye okumuştum.

Edit: Bir de kurutmalı olan modellerden uzak durun deniyor

Siemens ve Bosh'tan şaşma.
Evlenirken Beko hediye etmişlerdi bize 2 sene garanti süresi içinde 2 sefer bozuldu.
Garantisi biteli 1 ay oldu yine bozuldu. Bir iki kere ben tamir ettim, sonra Ali Koça küfür ede ede çöpe attım.
Eşek ölüsü gibi makina yerinden kalkmıyor.

6 sene önce aldığım Bosh'un bir kere filtresini temizledim o kadar.
Bir kere 500 veriyorsun sülalen rahat.

Dönerken mehter sesi çıkarması önemli bir artı

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

1400 devirden uzak dur renkdas. Normalde 1000 devir ideal, makinenin uzun omurlu ve enerji tasarruflu olmasi icin. 1000 devir pek kalmadi piyasalarda galiba artik o yuzden 1200 olur mecburen. Bosch’tan baskasini tanima. 22 yillik ve 30 yillik iki makine bizim baba evinde halen calisiyo. 1400 devir alacagina iyi bir kurutma makinesine yatirim yap daha iyi. Ayrica devir ne kadar yuksek o kadar cok kirisacak camasirlar. Yani aslinda hicbir faydasi yok.

Özellikle Samsung marka camasir makineleri hakkinda bilgisi olan var mi?

Alirken neye dikkat edilmeli? Bosch veya Siemens alip gecmek iyi fikir mi?

1400 devir mi olmali? Elektrik ve su tüketimi ne kadar fark eder?

Samsung’tan bence uzak dur. Yurt dışında da çok fazla şikayet var.

Bizde Franke var. Pahalı da bir marka ama memnun değilim. Buzdolabının açılıp kapama mekanizması bozuldu ki, bizle alakalı değil. O kadar pahalı buzdolabına dandik bir plastik parça ile mekanizma yapmışlar. Mühendislik….

Bulaşık makinası için de üç kez servis çağırmak zorunda kaldık. Yine Franke…

Philips Ekmek kızartma makinası aldım. Hem pahalı hem de görünüşü güzel uzun süre irade eder dedim, anneminki bir sene içinde tamamen iki kez bozuldu. Benimkisinin çalıştırmak için aşağıya basman gereken mekanizması bozuldu.

Philips çay makinası aldık yine çalıştırmak için aşağı doğru bastığın mekanizma bir sene içinde bozuldu.

Evde 30-40 senelik annemin atmaya kıyamadığı eski Miele çamaşır makinası var, canavar gibi çalışıyor.

Açıkçası markaların çoğunda sahtekar mühendislik dediğim kısa sürede bozulup, tamirin pahalılığından dolayı kullanıcıyı yeni ürün almaya ittirirken bir sistem mevcut.

Çok iyi araştırıp yüksek puanlaması olan ürün alıyorsun, o da bozuluyor.

Bir dahaki sefere ben tüm ürünlerde Miele tercih edeceğim. 3 sene önce aldığım elektrik süpürgesi canavar gibi çalışıyor.

O kadar para verip aldığın ürün üç sene içinde bozulmadı diye mutlu olmamız da durumun vehametini gösteriyor gerçi.

camasır makinesi, hem buyuk ve agır hareketli parcalardan olusması hem yuksek devirde calısması hem de suyla temas etmesi sebebiyle en zor muhendislige sahip beyaz esyadır. markanın kalitesini gosteren referans urundur. vasat bir markadan iyi buzdolabı, fırın veya bulasık makinesi almak mumkundur ama bu urunler markanın camasir makinesi kalitesi hakkında fikir vermez. yani camasır makinesini ayrı bir kategori olarak gormek ve marka tercih ederken diger urunlerdeki tecrubeleri dikkate almamakta fayda var.

Az elektronik özellikli eski markalar 15-20 sene kullanılır.

Yenilerde bu mümkün değil, elektronik aksam yüzdesi arttıkça olası arızaların ihtimali de artar o yüzden diagnostik birimi iyi olan markaları tercih etmek de bir seçenek.

Burada önemli noktalardan biri beyaz eşyayı ana işi yapanlar olmalı, Samsung gibi her işi yapanlar değil. Bir de inox alınmalı zira iç su sızmaları dahi alt kısımlarda korozyona ve deformasyona sebep olabilir.

En yüksek enerji sınıfı olması da elektrik tasarrufu için uzun vadede önemli faydalar getiriyor, eski makineler bozulmuyor ama canavar gibi elektrik tüketiyor.

Üst Alt