55-60 Bin TL Arası Fiyata Alınabilecek En İyi Otomobil - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

55-60 Bin TL Arası Fiyata Alınabilecek En İyi Otomobil

Ulan bari motosiklet alalım dedik onlar da arabadan farksız

Bime geliyor arada al heis yeni moda

Motosiklet.net Forum

Kasım gibi falan ikinci el piyasası normale döner.
Ben pek zannetmiyorum, hani keşke normale dönse diyebileceğimiz bir normal kalmadı artık

Bu işin çözümünün sıfır otomobiller ile veya ötv indirimiyle olacağını zannetmiyorum artık çığırından çıkmış bir piyasa var. Bu dediğim yanlış anlaşılmasın küçük gördüğüm için söylemiyorum da 5 yaşında Dacia Sandero için 120 bin 125 bin lira isteyenler var

Çünkü artık insanlar binmek için araba almıyor hiç arabadan anlamayan tipler bile yatırım için araba alır oldu piyasa yükseldikçe keyifleniyor herkes sanki sadece kendi arabası değer kazanıyor gibi yine aynı şekilde herkes galerici oldu anasını satayım memlekette

100 bin liraya bir araba alıyor pasta cila&difüzör&cam filmi vs. yapıyor şöyle ışıklı otoparkta arabasının fotoğraflarını çekip %10-%15 kar koyuyor üzerine en kötü. Sahibinden&Arabam.com gibi siteler bunlardan kaynıyor İnstagram'da Facebook'da dönen arabaların bir çoğu böyle

Bir de sıfır araç fiyatlarının uçuk olması da var 2. el piyasasını bu kadar hareketlendiren ülkede sıfır araç bulunmadığı için çok söz edilmiyor yoksa Audi A4 ülkeye giriş fiyatı 256 bin lira üzerine 253 bin lira vergi biniyor haydi o lüks dedik Polo 115 bin liradan ülkeye girip üzerine 95 bin lira vergi biniyor hani mesele ülkeye sıfır araç girmesi değil bence

Hani artık araba fiyatları öyle bir duruma geldi ki millet alıyım bir araba binerim demekten ziyade varını yoğunu arabaya harcayıp onu bir yatırım aracı olarak görmeye başladı ki orta gelirli bir insan 120 bin liraya araba almak zorunda kalınca onun için ulaşım aracı olmaktan çıkıyor bu durum

Benim en yakin arkadasim bizim burada büyük bir oto galeri de calisiyor satis elemani olarak.

Tabiri caizse tam bir araba manyagi. Nerden duyduysa ya da gördüyse Türkiye deki fiyatlari gecen bana sordu bu ne böyle ya bana aciklayabilir misin diye. Vergileri, ucuk piyasayi falan bildigim ve anladigim kadariyla anlattim cocuk kafayi yiyordu. O vergiler ne öyle insanlara araba degil de ucak alirmis gibi yük bindiriyorlar demek dedi.

Ben araba sevdalisi olarak bile o paralara hayatta araba almazdim falan diyordu en son.

Üst Alt