2024 Yılı Divan Kurulları Genel Başlığı - Sayfa 25 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

2024 Yılı Divan Kurulları Genel Başlığı

Bugün açıklaması lazım gerçekten neden çıkamıyoruz bankalar birliğinden bunu defalarca söyledi seçimden önce çıkmış olacaz diye eğer aciklayamazsa bu ciddi güvensizlik yaratacak

Yav zamanında bu araziler nedeniyle ortalık ayağa kalkmadı mı D.Ö ilk döneminde
Merhum başkan Selahattin Bayazıt'ın kulübe kazandırdığı Riva o dönemde değerinin altında bir proje adı altında alınıp Mustafa Cengiz döneminde yoğun uğraşla tekrar kazanılmadı mı

Hiçbir şey değilse bile Mustafa Cengiz'in seçildiği gün tüm GS taraftarlarının nasıl bayram ettiği ne çabuk unutuluyor. D.Ö ilk dönemi geçirdiğimiz sancılı süreçleri, transfer facialarını nasıl unutabiliyoruz hakikaten anlamıyorum

Erden Timur transfer başına geçti de uygun maliyetli, f/p transferleri gördük
Drsun Özbek2in ilk dönemini hatılamayan, twitter ergenlere gerekssiz yükleniyor Süheyl beye bence

Abi kafayı yiyicem sadece storeden 60m euro gelir elde etmişiz bu sezon

Florya arazisini leodan gelenle aldık

Store u,locası bileti,boeyi,kaç küsür milyon euro sponsorluğu cartı curtu biz nasıl bbden çıkamadık yaw

Sermaye artırımları falan da yapıldı tonla para girdi kulübe
Store 60 milyon gelirin bir de maliyeti var, Oyuncu maaşları, faiz, çalışan maaşları, amatör, Kemerburgaz maliyeti. Sermaye arttırımı bu dönem yapılmadı sermaye tavanı arttırıldı, sermaye arttırımına hazırlık yani. Locaların satışı bilançoda yoktu mesela peşin mi geldi para nasıl geldi orada bilinmezlik var onun dışında BB'den çıkmaya belki yetmezdi faiz artışları sebebiyle ama BB ana para borcunda ciddi bir azalış olması gerekiyordu onu da 1 yıllık dönem bittiğinde göreceğiz olmuş mu olmamış mı? Ama başkanın BB açıklamasını net yapmaması üzücü tabi önüne rakipler tarafından engel çıkmaması içinde net detayları açıklayamıyor olabilir.

Süheyl boş herif ama floryayla ilgili söyledikleri skandal eğer doğruysa

300-400 m dolar nere 900m dolar nere

Floryada m2 fiyatı dolar bazında ne kadar bilen var mı toplam inşaat alanıyla çarpıp doğru rakamı kendimiz bulalım

Süheyl Batum'un söylediği rakamlar,

İnşaat alanı = 100.000 m2 (Bu doğru. Erden başkanım da 1 sene önce yaklaşık aynı alanı verdi. ) Aslında imar da teraslar, merdivenler için ortalama ilave %15 lik bir imar hakkımız var. Bu dediği de doğruydu Süheyl Batum'un. Ama bu proje ile alakalı. Terassız bir proje olursa inşaat alanı yaklaşık 100.000 m2 çıkar.

İnşaat maliyeti = İlk 100 milyon dedi. Sonra 200 milyon. Ortalamasını alsak 150 milyon dolar eder. 100.000 m2 inşaat alanı için yaklaşık 45.000 TL/m2 rakamı çıkar. Erden Başkanım 1 sene önce 25.000-30.000 m2 demişti. Bu 1 sene için ortalama %50 enflasyon desek kabaca bu kısımda doğru çıkar. Yani sonuçta bugün itibarı ile 4,5 milyar TL gibi bir inşaat maliyeti çıkıyor. 45.000 TL/m2 birim maliyetli.

Satış rakamları = Burası için yanımızda olan Nivak projesinden örnek verdi. Ortalam daireleri baz alırsan 13.000 dolar/m2 satış rakamı var dedi. Biz 10.000 dolar /m2 hesaplar isek Toplam satış rakamı 1 milyar dolar çıkacak dedi. 150 milyon dolar maliyeti düşsek 850 milyon dolar bir gelir beklentisi olacak dedi. Erden başkanım 1 yıl önce dolar kuru yaklaşık 20 iken yaklaşık 12 milyar TL bir gelirden bahsetmişti. O gün dolara çevirsek yaklaşık 600 milyon dolar çıkıyor. 1 sene de satış rakamları da arttığı için bugünü baz alırsak 800-850 milyon dolar gelir çok mantıksız değil gibi. Erden başkanımın 1 sene önce verdiği rakamlar ile uyuşuyor. Ama gene de Süheyl Batum sanki bir tık fazla söylemiş olabilir bence.

Hangi rakamlarla yetki alinmisti?
Net sunum yapıldı o yetki genel kurulunda. En basit örnekle Süheyl Batum beyin değindiği Erden Timur'un açıklamasında dediği şartlarda dediği gelir 10 milyar TL ki o dönem dolar 20 TL civarıydı ve emlak piyasası bu günden daha iyiydi 500 milyon dolar yapıyordu. Bu gün emlak piyasası daha durgun inşaat maliyetleri de daha artmış durumda.

Süheyl Batum'un söylediği rakamlar,

İnşaat alanı = 100.000 m2 (Bu doğru. Erden başkanım da 1 sene önce yaklaşık aynı alanı verdi. ) Aslında imar da teraslar, merdivenler için ortalama ilave %15 lik bir imar hakkımız var. Bu dediği de doğruydu Süheyl Batum'un. Ama bu proje ile alakalı. Terassız bir proje olursa inşaat alanı yaklaşık 100.000 m2 çıkar.

İnşaat maliyeti = İlk 100 milyon dedi. Sonra 200 milyon. Ortalamasını alsak 150 milyon dolar eder. 100.000 m2 inşaat alanı için yaklaşık 45.000 TL/m2 rakamı çıkar. Erden Başkanım 1 sene önce 25.000-30.000 m2 demişti. Bu 1 sene için ortalama %50 enflasyon desek kabaca bu kısımda doğru çıkar. Yani sonuçta 4,5 milyar TL gibi bir inşaat maliyeti çıkıyor. 45.000 TL/m2 birim maliyetli.

Satış rakamları = Burası için yanımızda olan Nivak projesinden örnek verdi. Ortalam daireleri baz alırsan 13.000 dolar/m2 satış rakamı var dedi. Biz 10.000 dolar /m2 hesaplar isek Toplam satış rakamı 1 milyar dolar çıkacak dedi. 150 milyon dolar maliyeti düşsek 850 milyon dolar bir gelir beklentisi olacak dedi. Erden başkanım 1 yıl önce dolar kuru yaklaşık 20 iken yaklaşık 12 milyar TL bir gelirden bahsetmişti. O gün dolara çevirsek yaklaşık 600 milyon dolar çıkıyor. 1 sene de satış rakamları da arttığı için bugünü baz alırsak 800-850 milyon dolar gelir çok mantıksız değil gibi. Erden başkanımın 1 sene önce verdiği rakamlar ile uyuşuyor. Ama gene de Süheyl Batum sanki bir tık fazla söylemiş olabilir bence.
Yıllık enflasyon dediğinden çok daha fazla yine o dönemki emlak piyasası ile bu günkü aynı değil mevcut durumda daha durgun bir piyasa var emlakta.

Florya ile ilgili iddiaların hiçbirine cevap vermedi Özbek. "Aldığımız yetkiye göre yapacağız, youtube a bakın...vs" Sanırım dönüyor birşeyler ki ben de hatırlıyorum Erden Timur'un inşaatı kendimiz yapacağız dediğini. Erden Timur'un olmama sebebi florya bile olabilir.

Yıllık enflasyon dediğinden çok daha fazla yine o dönemki emlak piyasası ile bu günkü aynı değil mevcut durumda daha durgun bir piyasa var emlakta.
Dediğiniz doğru. Orada enflasyon kelimesi yanlış olmuş. İnşaat maliyeti deki artış için kabaca %50 demek istemiştim.

Piyasalar durgun. Buna da katılıyorum. Ama inanın bu tarz projeler satılıyor. Çeşmede müteahhitlik yapıyorum. 10 milyon TL lik villalar satılmıyor ama 45-50 milyon tl lik villalar satılıyor. Parası olan için önemli değil bir nevi. İnsanlar projeye göre alım yapıyorlar. Proje prestijli ve iyi bir proje ise satış her halikarda gerçekleşiyor.

Dediğiniz doğru. Orada enfslasyon kelimesi yanlış olmuş. İnşaat maliyeti deki artık kabaca %50 demek istemiştim.

Piyasalar durgun. Buna da katılıyorum. Ama inanın bu tarz projeler satılıyor. Çeşmede müteahhitlik yapıyorum. 10 milyon TL lik villalar satılmıyor ama 45-50 milyon tl lik villalar satılıyor. Parası olan için önemli değil bir nevi. İnsanlar projeye göre alım yapıyorlar. Proje prestijli ve iyi bir proje ise satış her halikarda gerçekleşiyor.
Umarım dediğin gibidir. Florya'nın en önemli olayı çabuk satılması olarak görüyoruz çünkü. Benim hatırladığım Florya için gelir 10 milyar TL olarak konuşuldu hatta alınan yetki genel kurulunda ki rakamlarda buydu o da 500 milyon dolar ediyordu. 1 milyar dolar falan hiç duymadım ben o yüzden Süheyl Batum m2 fiyatına 10 bin dolar dedi de biraz baktım pek 10 bin dolar değil gibi orada da yanlış bir hesap var sanki sen daha iyi bilirsin tabi ama.

Başkan Dursun Özbek: "Görev süresinde bizimle birlikte Galatasaray için emek veren, önümüzdeki dönem listelerimizde yer almayan ama her zaman yanımızda olan arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gösterdikleri emek ve çabayla birlikte başarılara imza attık."

:cry::crushed:😞

Store 60 milyon gelirin bir de maliyeti var, Oyuncu maaşları, faiz, çalışan maaşları, amatör, Kemerburgaz maliyeti. Sermaye arttırımı bu dönem yapılmadı sermaye tavanı arttırıldı, sermaye arttırımına hazırlık yani. Locaların satışı bilançoda yoktu mesela peşin mi geldi para nasıl geldi orada bilinmezlik var onun dışında BB'den çıkmaya belki yetmezdi faiz artışları sebebiyle ama BB ana para borcunda ciddi bir azalış olması gerekiyordu onu da 1 yıllık dönem bittiğinde göreceğiz olmuş mu olmamış mı? Ama başkanın BB açıklamasını net yapmaması üzücü tabi önüne rakipler tarafından engel çıkmaması içinde net detayları açıklayamıyor olabilir.
Tekstilde maliyetler ciklet parası gibi bir şey

Bu senenin faizini daha ödemedik galiba hazır bbden çıkıyoruz niye mal gibi faiz ödeyelim diye

Kemerburgazın şu ana kadar ki maliyeti rodopların söylediğine göre çok ucuzdu yalan olmasın 2m dolar mı dedi 20m tl mi ne dedi(sahaları da gsyiad karşılayacak)

Sermaye artırımı yapıldı bildiğim kadarıyla erden webinarda leodan gelen 1milyar tl civarı parayı bankaya koyduk,sermaye artırımıyla 1.6milyar tl seviyesine çekicez demişti taa 1.5 sene evvel

Bbden çıkamamak aklın alacağı bi durum değil sadece boeyin para ve şlden gelen parayla çok rahat çıkılırdı çıkılmak istense(bak tek başına store geliriyle bile çıkabiliyomuşuz aslında)

Dursun hiçbir konuya doğru/doyurucu cevap veremedi zaten bu endişesi,soru işaretleri ve çekincesi olan bizlerin içine iyice kurt düşürdü

Sana geçen rivayla ilgili yazmıştım karşı çıkmıştın süheyl aynısını söyledi orası haybeye elden gitti

Ayrıca seçimin iptal edilmesi,itiraz süresinin bile dolmaması,dursunun aniden başkanlığa birileri? tarafından soyundurulması konusunu da süheyl vurguladı

Eğer bu adam benim yazdıklarımı takip etmiyosa aklın yolu 1 demektir zaten bizim endişe ettiğimiz anlamlandıramadığımız her şeyi dile getirdi

Koçun bi ara floryada dönen dolapları açıklıyıcam demesi ama sonra susması,acaba çok gelir elde etmeyecekler merak etme mi denildi ne denildi bütün bunları düşünüyor insan,konuşsa ucu reise dokunur o yüzden susuyo da diyemeyiz her basit puan kaybından sonra onu iktidarı eleştiren biri floryayla ilgili çoktan konuşurdu ki yerel seçim sonuçlarından sonra korkacağı bir şey de kalmadı ulusa seslenişle açıklardı o da yok

Ayrıca geçen projeyi bizim yapmamızla başka birine yaptırmak arasında 50m dolar falan oynuyo diyodun bak bugün 300-400 denen yerde 900ler konuşuluyo (inşaat maliyeti çıkınca hemde)

Kısacası ben dursuna güvenemiyorum,ilk seçildiği gün istifa diye başlık açmıştık,erdenle okanı kalkan olarak kullanıyo gibimr geliyo,erden bu durumlar sebebiyle işkillenmiş ve dursunla bu yüzden devam etmeyecek olabilir

Bana da bizi bekleyen tehlike bu gibi geliyor

Tostos sürekli şu arsayı kazandırdık falan diyor ama üst kullanım hakkı mı tapusuyla mı söylemiyor

GS'mizin elinde her daim en az Riva ve Florya boyutlarında birkaç arsa olmalı İstanbul'da

Bu, Cimbom'un sigortasıdır. Zaten Erden ağabey de Florya'dan o kadar çok para gelecek ki onun sadece bir kısmıyla borç kapanıyor kalanıyla da arsa yatırımı yapılacak ondan artan da bloke hesapta duracak kimse o parayı harcayamayacak demişti, ki olması gereken de budur

Aksi takdirde hazıra dağ dayanmaz ve Riva da Tostos+Cengiz derken 5 sene dayanmadı

Tekstilde maliyetler ciklet parası gibi bir şey

Bu senenin faizini daha ödemedik galiba hazır bbden çıkıyoruz niye mal gibi faiz ödeyelim diye

Kemerburgazın şu ana kadar ki maliyeti rodopların söylediğine göre çok ucuzdu yalan olmasın 2m dolar mı dedi 20m tl mi ne dedi(sahaları da gsyiad karşılayacak)

Sermaye artırımı yapıldı bildiğim kadarıyla erden webinarda leodan gelen 1milyar tl civarı parayı bankaya koyduk,sermaye artırımıyla 1.6milyar tl seviyesine çekicez demişti taa 1.5 sene evvel

Bbden çıkamamak aklın alacağı bi durum değil sadece boeyin para ve şlden gelen parayla çok rahat çıkılırdı çıkılmak istense(bak tek başına store geliriyle bile çıkabiliyomuşuz aslında)

Dursun hiçbir konuya doğru/doyurucu cevap veremedi zaten bu endişesi,soru işaretleri ve çekincesi olan bizlerin içine iyice kurt düşürdü

Sana geçen rivayla ilgili yazmıştım karşı çıkmıştın süheyl aynısını söyledi orası haybeye elden gitti

Ayrıca seçimin iptal edilmesi,itiraz süresinin bile dolmaması,dursunun aniden başkanlığa birileri? tarafından soyundurulması konusunu da süheyl vurguladı

Eğer bu adam benim yazdıklarımı takip etmiyosa aklın yolu 1 demektir zaten bizim endişe ettiğimiz anlamlandıramadığımız her şeyi dile getirdi

Koçun bi ara floryada dönen dolapları açıklıyıcam demesi ama sonra susması,acaba çok gelir elde etmeyecekler merak etme mi denildi ne denildi bütün bunları düşünüyor insan,konuşsa ucu reise dokunur o yüzden susuyo da diyemeyiz her basit puan kaybından sonra onu iktidarı eleştiren biri floryayla ilgili çoktan konuşurdu ki yerel seçim sonuçlarından sonra korkacağı bir şey de kalmadı ulusa seslenişle açıklardı o da yok

Ayrıca geçen projeyi bizim yapmamızla başka birine yaptırmak arasında 50m dolar falan oynuyo diyodun bak bugün 300-400 denen yerde 900ler konuşuluyo (inşaat maliyeti çıkınca hemde)
Bu senenin faizi ödendi açıklanan bilançoda da var ne kadar ödendiği. Kemerburgaz için Rodop'un söylediği para sahaların maliyeti yani GSYİAD'ın ödediği oraya da 250 milyon TL civarı yatırım yapıldı. Riva konusuna cevap verdi. Sermaye arttırımı bu dönem yapılmadı geçtiğimiz sene o dönem yapıldı diye biliyorum. Süheyl Batum'un o dediğinde yanlış hesaplama var. m2 fiyatına 10 bin dolar diyor ki biraz bakmak lazım o fiyat mı diye?

Dediğiniz doğru. Orada enflasyon kelimesi yanlış olmuş. İnşaat maliyeti deki artış için kabaca %50 demek istemiştim.

Mesela bu sitede en altında baktığımızda m2 fiyatı olarak gösterdiği fiyat ile Süheyl Batum'un dediği fiyat pek tutmuyor gibi gibi kendisinin bahsettiği proje bu sanırım ki lüks bir proje.

ikisinide dikkatlice dinledim bugün

Süheyl Batum - başarıları falan kenara koyun 3 nedenle çıkmış harbi ortaya (kendi dedikleri haricinde)

1) Siyasi kontakları bizle alakalı gösterme (Murat Kurum fotosu olayı)
2) Projelerde garip şeyler mi dönüyor? Şeffaflık hani ? bilgi toplantı vs nerede?
3) Karşıda iddali isimlerin olduğu bir liste olsun görelim ne kadar güven var

Dursun Özbek'in cevaplarından ama "Kapım açık" üstteki ikinci maddeye NET cevap değil - ada o şu bu icardi videoları eyvallahta - tarafına atılan olayı NET cevaplamadı henüz.

Üst Alt